MDT-4300-48"-BLACK-10 PCS
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MDT-4300-48"-BLACK-10 PCS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MDT-4300-48"-BLACK-10 PCS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MDT-4300-48"-BLACK-10 PCS |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | HEATSHRINK CABLE SLEEVES 48" BLA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $45.12 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Tubing, Flexible |
|---|---|
| Shrinkage Ratio: | 3 to 1 |
| Shrink Temperature: | 121°C |
| Series: | MDT |
| Recovered Wall Thickness: | 0.150" (3.81mm) |
| Other Names: | 00054007406808 05400740680 7000132422 80610294904 MDT-4300-48"-BLACK-10 PCS-ND MDT-4300-48"-BLACK-10PCS |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 110°C |
| Material: | Polyolefin (PO) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Length: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inner Diameter - Supplied: | 4.300" (109.22mm) |
| Inner Diameter - Recovered: | 1.500" (38.10mm) |
| Detailed Description: | Heat Shrink Tubing, Flexible 4.300" (109.22mm) 3 to 1 Black |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MDT-4300-48"-BLACK-10 PCS, use the request quote form to request MDT-4300-48"-BLACK-10 PCS pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MDT-4300-48"-BLACK-10 PCS.The price and lead time for MDT-4300-48"-BLACK-10 PCS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MDT-4300-48"-BLACK-10 PCS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

