MDM-25SCBRPTL39
Cannon
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MDM-25SCBRPTL39 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MDM-25SCBRPTL39
Manufacturer Cannon
Description CONN MICRO-D RCPT 25POS R/A
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Wire Gauge:-
Voltage Rating:-
Termination:Wire Leads
Shell Size, Connector Layout:0.050 Pitch x 0.100 Row to Row
Shell Material, Finish:Aluminum, Yellow Chromate Cadmium Plated
Series:83513-Style Micro D Metal Shell (MDM)
Packaging:Bulk
Other Names:096517-0808
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Rows:2
Number of Positions:25
Mounting Type:Panel Mount, Through Hole, Right Angle
Material Flammability Rating:-
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Ingress Protection:-
Housing Material:Liquid Crystal Polymer (LCP)
Flange Feature:Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Features:Shielded
Detailed Description:25 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating:3A