MDF7I-5P-2.54DSA(01)
Hirose
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MDF7I-5P-2.54DSA(01) with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MDF7I-5P-2.54DSA(01)
Manufacturer Hirose
Description CONN HDR 5POS 2.54MM
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Termination:Solder
Series:MDF7
Row Spacing:-
Pitch:0.100" (2.54mm)
Packaging:Bulk
Other Names:547-0267-5-01
Number of Rows:1
Number of Positions:5
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Length - Tail:0.118" (3.000mm)
Length - Stack Height:1.124" (28.550mm)
Length - Post (Mating):0.079" (2.000mm)
Length - Overall Pin:1.319" (33.500mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:5 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole