MD9238H12B1-FSR
Mechatronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MD9238H12B1-FSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MD9238H12B1-FSR
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 92X38MM 12VDC WIRE
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 9 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Width:38.00mm
Weight:0.397 lb (180.08g)
Voltage Range:-
Voltage - Rated:12VDC
Termination:3 Wire Leads
Static Pressure:0.600 in H2O (149.5 Pa)
Size / Dimension:Square - 92mm L x 92mm H
Series:MD9238
RPM:4400 RPM
Other Names:1570-1733
Operating Temperature:-
Noise:53.5 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Ingress Protection:-
Features:Speed Sensor (Tach)
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.880A