MCS04020C4874FE000
Electro-Films (EFI) / Vishay
MCS04020C4874FE000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MCS04020C4874FE000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MCS04020C4874FE000
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES SMD 4.87M OHM 1% 1/10W 0402
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:0402
Size / Dimension:0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series:MCS - Professional
Resistance:4.87 MOhms
Power (Watts):0.1W, 1/10W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:0402 (1005 Metric)
Other Names:2312 275 14875
2312 275 14875-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Height - Seated (Max):0.015" (0.37mm)
Features:Anti-Sulfur
Failure Rate:-
Detailed Description:4.87 MOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur Thin Film