MCP4232T-103E/MF
Micrel / Microchip Technology
MCP4232T-103E/MF
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MCP4232T-103E/MF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MCP4232T-103E/MF
Manufacturer Micrel / Microchip Technology
Description IC POT DGTL DUAL 10K RHEO 10DFN
(In US Dollars)
3300 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:1.8 V ~ 5.5 V
Tolerance:±20%
Temperature Coefficient (Typ):150 ppm/°C
Taper:Linear
Supplier Device Package:10-DFN (3x3)
Series:-
Resistance - Wiper (Ohms) (Typ):75
Resistance (Ohms):10k
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:10-VFDFN Exposed Pad
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Number of Taps:129
Number of Circuits:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Memory Type:Volatile
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Interface:SPI
Features:-
Detailed Description:Digital Potentiometer 10k Ohm 2 Circuit 129 Taps SPI Interface 10-DFN (3x3)