MC68VZ328AG
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC68VZ328AG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC68VZ328AG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MC68VZ328AG |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors |
| Description | MCU 32-bit M68300 ColdFire RISC ROMLess 3V 144-Pin LQFP Tray |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.383 | $1.248 | $1.126 | $1.101 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - I/O: | 3.0V |
|---|---|
| USB: | - |
| Supplier Device Package: | 144-LQFP (20x20) |
| Speed: | 33MHz |
| Series: | M683xx |
| Security Features: | - |
| SATA: | - |
| RAM Controllers: | DRAM |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 144-LQFP |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Cores/Bus Width: | 1 Core, 32-Bit |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Graphics Acceleration: | No |
| Ethernet: | - |
| Display & Interface Controllers: | LCD, Touch Panel |
| Detailed Description: | FLX68000 Microprocessor IC M683xx 1 Core, 32-Bit 33MHz 144-LQFP (20x20) |
| Core Processor: | FLX68000 |
| Co-Processors/DSP: | - |
| Base Part Number: | MC68VZ328 |
| Additional Interfaces: | SPI, UART |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MC68VZ328AG, use the request quote form to request MC68VZ328AG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC68VZ328AG.The price and lead time for MC68VZ328AG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC68VZ328AG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
