MC68LC302AF20CT
Buy MC68LC302AF20CT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MC68LC302AF20CT
Manufacturer NXP Semiconductors
Description MC68LC302 Series 5 V 20 MHz Low Cost Integrated Multiprotocol Processor-LQFP-100
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 473 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - I/O:5.0V
USB:-
Supplier Device Package:100-LQFP (14x14)
Speed:20MHz
RAM Controllers:DRAM
Packaging:Tray
Package / Case:100-LQFP
Other Names:935309377557
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 8/16-Bit
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Graphics Acceleration:No
Ethernet:-
Display & Interface Controllers:-
Detailed Description:M68000 Microprocessor IC M683xx 1 Core, 8/16-Bit 20MHz 100-LQFP (14x14)