MC68EN360ZQ25LR2
NXP Semiconductors / Freescale
MC68EN360ZQ25LR2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC68EN360ZQ25LR2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MC68EN360ZQ25LR2
Manufacturer NXP Semiconductors / Freescale
Description IC MPU M683XX 25MHZ 357BGA
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - I/O:5.0V
USB:-
Supplier Device Package:357-PBGA (25x25)
Speed:25MHz
RAM Controllers:DRAM
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:357-BBGA
Operating Temperature:0°C ~ 70°C (TA)
Number of Cores/Bus Width:1 Core, 32-Bit
Moisture Sensitivity Level (MSL):3 (168 Hours)
Graphics Acceleration:No
Ethernet:10 Mbps (1)
Display & Interface Controllers:-
Detailed Description:CPU32+ Microprocessor IC M683xx 1 Core, 32-Bit 25MHz 357-PBGA (25x25)