MC68302FC25C
Motorola
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC68302FC25C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC68302FC25C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MC68302FC25C |
|---|---|
| Manufacturer | Motorola |
| Description | French Electronic Distributor since 1988 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.149 | $3.745 | $3.378 | $3.304 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - I/O: | 5.0V |
|---|---|
| USB: | - |
| Supplier Device Package: | 132-PQFP (24.13x24.13) |
| Speed: | 25MHz |
| Series: | M683xx |
| Security Features: | - |
| SATA: | - |
| RAM Controllers: | DRAM |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 132-BQFP Bumpered |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Cores/Bus Width: | 1 Core, 8/16-Bit |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Graphics Acceleration: | No |
| Ethernet: | - |
| Display & Interface Controllers: | - |
| Detailed Description: | M68000 Microprocessor IC M683xx 1 Core, 8/16-Bit 25MHz 132-PQFP (24.13x24.13) |
| Core Processor: | M68000 |
| Co-Processors/DSP: | Communications; RISC CPM |
| Base Part Number: | MC68302 |
| Additional Interfaces: | GCI, IDL, ISDN, NMSI, PCM, SCPI |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MC68302FC25C, use the request quote form to request MC68302FC25C pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC68302FC25C.The price and lead time for MC68302FC25C depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC68302FC25C.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
