MC68020RC25E
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC68020RC25E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC68020RC25E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MC68020RC25E |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors |
| Description | 32-BIT 25 MHz MICROPROCESSOR CPGA114 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $16.596 | $14.98 | $13.512 | $13.218 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - I/O: | 5.0V |
|---|---|
| USB: | - |
| Supplier Device Package: | 114-PGA (34.55x34.55) |
| Speed: | 25MHz |
| Series: | M680x0 |
| Security Features: | - |
| SATA: | - |
| RAM Controllers: | - |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 114-BPGA |
| Other Names: | Q1165253 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Cores/Bus Width: | 1 Core, 32-Bit |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Graphics Acceleration: | No |
| Ethernet: | - |
| Display & Interface Controllers: | - |
| Detailed Description: | 68020 Microprocessor IC M680x0 1 Core, 32-Bit 25MHz 114-PGA (34.55x34.55) |
| Core Processor: | 68020 |
| Co-Processors/DSP: | - |
| Base Part Number: | MC68020 |
| Additional Interfaces: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MC68020RC25E, use the request quote form to request MC68020RC25E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC68020RC25E.The price and lead time for MC68020RC25E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC68020RC25E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
