MC68020CEH25E
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC68020CEH25E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC68020CEH25E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MC68020CEH25E |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MPU M680X0 25MHZ 132QFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - I/O: | 5.0V |
|---|---|
| USB: | - |
| Supplier Device Package: | 132-PQFP (24.13x24.13) |
| Speed: | 25MHz |
| Series: | M680x0 |
| Security Features: | - |
| SATA: | - |
| RAM Controllers: | - |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 132-BQFP Bumpered |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Cores/Bus Width: | 1 Core, 32-Bit |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Graphics Acceleration: | No |
| Ethernet: | - |
| Display & Interface Controllers: | - |
| Detailed Description: | 68020 Microprocessor IC M680x0 1 Core, 32-Bit 25MHz 132-PQFP (24.13x24.13) |
| Core Processor: | 68020 |
| Co-Processors/DSP: | - |
| Base Part Number: | MC68020 |
| Additional Interfaces: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MC68020CEH25E, use the request quote form to request MC68020CEH25E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC68020CEH25E.The price and lead time for MC68020CEH25E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC68020CEH25E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
