MC4-5007KE
Ohmite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC4-5007KE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC4-5007KE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MC4-5007KE |
|---|---|
| Manufacturer | Ohmite |
| Description | RES ARRAY 4 RES 5G OHM 8SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.42 | $5.805 | $5.31 | $4.94 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $4.323 | $3.705 | $3.396 | $3.112 | ||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±100ppm/°C |
| Supplier Device Package: | 8-SMD DIP |
| Size / Dimension: | 0.750" L x 0.750" W (19.05mm x 19.05mm) |
| Series: | MC4 |
| Resistor-Ratio-Drift: | - |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistance (Ohms): | 5G |
| Power Per Element: | 750mW |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 8-SMD |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 180°C |
| Number of Resistors: | 4 |
| Number of Pins: | 8 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.76mm) |
| Detailed Description: | 5G Ohm ±10% 750mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 8-SMD |
| Circuit Type: | Isolated |
| Applications: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MC4-5007KE, use the request quote form to request MC4-5007KE pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC4-5007KE.The price and lead time for MC4-5007KE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC4-5007KE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


