MC34825EPR2
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC34825EPR2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC34825EPR2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MC34825EPR2 |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.723 | $2.458 | $2.217 | $2.169 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 20-QFN-EP (3x3) |
| Standards: | USB 2.0 |
| Series: | - |
| Protocol: | USB |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 20-UFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | 568-14132-2 935320466528 MC34825EPR2-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | I²C |
| Function: | Switch |
| Detailed Description: | USB Switch USB 2.0 I²C Interface 20-QFN-EP (3x3) |
| Current - Supply: | 100mA |
| Base Part Number: | MC34825 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MC34825EPR2, use the request quote form to request MC34825EPR2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC34825EPR2.The price and lead time for MC34825EPR2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC34825EPR2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

