MC34119D
Motorola
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC34119D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC34119D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MC34119D |
|---|---|
| Manufacturer | Motorola |
| Description | Audio Amp Single Speaker 1 Channel Mono 0.4 Watt Class-AB 8-Pin SOIC N |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.277 | $0.25 | $0.225 | $0.22 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2 V ~ 16 V, ±1 V ~ 8 V |
|---|---|
| Type: | Class AB |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Output Type: | 1-Channel (Mono) |
| Other Names: | Q1707365 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | 400mW x 1 @ 100 Ohm |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Features: | Shutdown |
| Detailed Description: | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class AB 8-SOIC |
| Base Part Number: | MC34119 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MC34119D, use the request quote form to request MC34119D pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC34119D.The price and lead time for MC34119D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC34119D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
