MC34064P-5RP
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC34064P-5RP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC34064P-5RP with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MC34064P-5RP |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC SENSING CIRCUIT UV 5V TO-92 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Threshold: | 4.6V |
|---|---|
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package: | TO-92-3 |
| Series: | - |
| Reset Timeout: | - |
| Reset: | Active Low |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Package / Case: | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads) |
| Output: | Open Drain or Open Collector |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel TO-92-3 |
| Base Part Number: | MC34064 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MC34064P-5RP, use the request quote form to request MC34064P-5RP pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC34064P-5RP.The price and lead time for MC34064P-5RP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC34064P-5RP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

