MC3403P
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC3403P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC3403P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MC3403P |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Quad, 30-V, 1-MHz operational amplifier with -25C to 85C operation 14-TSSOP 0 to 70 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.348 | $0.314 | $0.284 | $0.277 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply, Single/Dual (±): | - |
|---|---|
| Voltage - Input Offset: | 30nA |
| Voltage - Breakdown: | 14-DIP |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tube |
| Polarization: | 14-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type: | - |
| Other Names: | MC3403PFS |
| Orientation: | 4 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Bits/Stages: | 1.5mV |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Max Output Power x Channels @ Load: | General Purpose |
| Manufacturer Part Number: | MC3403P |
| Expanded Description: | General Purpose Amplifier 4 Circuit 14-DIP |
| Description: | IC OPAMP GP 1MHZ 14DIP |
| Current - Supply (Main IC): | 3 V ~ 36 V, ±1.5 V ~ 18 V |
| Current - Supply: | 2.8mA |
| Current - Input Bias: | 1MHz |
| Channels per IC: | 20mA |
| -3db Bandwidth: | 0.4 V/µs |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MC3403P, use the request quote form to request MC3403P pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC3403P.The price and lead time for MC3403P depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC3403P.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
