MC34017A-1P
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC34017A-1P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC34017A-1P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MC34017A-1P |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-PDIP |
| Series: | - |
| Power (Watts): | 1W |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 60°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Interface: | - |
| Includes: | On-Chip Diode Bridge and Transient Protector |
| Function: | Tone Ringer |
| Detailed Description: | Telecom IC Tone Ringer 8-PDIP |
| Current - Supply: | 20mA |
| Base Part Number: | MC34017 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MC34017A-1P, use the request quote form to request MC34017A-1P pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC34017A-1P.The price and lead time for MC34017A-1P depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC34017A-1P.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
