MC33981ABHFK
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC33981ABHFK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC33981ABHFK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MC33981ABHFK |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 168 pcs | 504 pcs | 1008 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $9.93 | $8.968 | $7.425 | $6.466 | $5.631 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | - |
|---|---|
| Voltage - Load: | 6 V ~ 27 V |
| Switch Type: | General Purpose |
| Supplier Device Package: | 16-PQFN (12x12) |
| Series: | - |
| Rds On (Typ): | 4 mOhm |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 16-PowerQFN |
| Output Type: | N-Channel |
| Output Configuration: | High Side |
| Other Names: | 568-14240 934070479557 MC33981ABHFK-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 14 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | PWM |
| Input Type: | - |
| Features: | Slew Rate Controlled |
| Fault Protection: | Current Limiting (Fixed), Over Temperature |
| Current - Output (Max): | 40A |
| Base Part Number: | MC33981 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MC33981ABHFK, use the request quote form to request MC33981ABHFK pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC33981ABHFK.The price and lead time for MC33981ABHFK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC33981ABHFK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
