MC33932EK
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC33932EK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC33932EK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MC33932EK |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MOTOR DRIVER PAR 54SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 26 pcs | 104 pcs | 520 pcs | 1014 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.95 | $5.984 | $5.196 | $4.524 | $3.941 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5 V ~ 28 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 5 V ~ 28 V |
| Technology: | CMOS |
| Supplier Device Package: | 54-SOICW-EP |
| Step Resolution: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 54-SSOP (0.295", 7.50mm Width) Exposed Pad |
| Output Configuration: | Half Bridge (4) |
| Other Names: | 568-14575 935314523574 MC33932EK-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | Brushed DC |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | Parallel |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Detailed Description: | Motor Driver CMOS Parallel 54-SOICW-EP |
| Current - Output: | 5A |
| Base Part Number: | MC33932 |
| Applications: | Automotive |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MC33932EK, use the request quote form to request MC33932EK pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC33932EK.The price and lead time for MC33932EK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC33932EK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
