MC33912G5AC
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC33912G5AC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC33912G5AC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MC33912G5AC |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.712 | $2.448 | $2.208 | $2.16 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5.5 V ~ 27 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 32-LQFP (7x7) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 32-LQFP |
| Other Names: | 568-14186 935316532557 MC33912G5AC-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | System Basis Chip PMIC 32-LQFP (7x7) |
| Current - Supply: | 4.5mA |
| Base Part Number: | MC33912 |
| Applications: | System Basis Chip |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MC33912G5AC, use the request quote form to request MC33912G5AC pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC33912G5AC.The price and lead time for MC33912G5AC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC33912G5AC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
