MC33908LAE
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC33908LAE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC33908LAE with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MC33908LAE |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors |
| Description | System Basis chip, DCDC 1.5 A Vcore FS1b LDT, LQFP48EP, Tray |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $10.475 | $9.455 | $8.528 | $8.343 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Output: | Multiple |
|---|---|
| Voltage - Input: | -1 V ~ 40 V |
| Supplier Device Package: | 48-LQFP-EP (7x7) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 48-LQFP Exposed Pad |
| Other Names: | 935311339557 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Number of Outputs: | 6 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | - Power Supply, Automotive Applications Voltage Regulator IC 6 Output 48-LQFP-EP (7x7) |
| Applications: | Power Supply, Automotive Applications |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MC33908LAE, use the request quote form to request MC33908LAE pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC33908LAE.The price and lead time for MC33908LAE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC33908LAE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
