MC33886VW
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC33886VW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC33886VW with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MC33886VW |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.661 | $5.11 | $4.609 | $4.509 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakdown: | 20-HSOP |
|---|---|
| Technology: | CMOS |
| Step Resolution: | Brushed DC |
| Shell Style: | 5 V ~ 40 V |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tube |
| Ripple Current - Low Frequency: | General Purpose |
| Regulator Topology: | 5A |
| Polarization: | 20-SOIC (0.433", 11.00mm Width) Exposed Pad |
| Output: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Motor Type - AC, DC: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Part Number: | MC33886VW |
| Interface: | Parallel |
| Expanded Description: | Motor Driver CMOS Parallel 20-HSOP |
| Driven Configuration: | 5 V ~ 40 V |
| Description: | IC MOTOR DRIVER PAR 20HSOP |
| Delay Time - ON: | - |
| Contact Rating @ Voltage: | Half Bridge (2) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MC33886VW, use the request quote form to request MC33886VW pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC33886VW.The price and lead time for MC33886VW depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC33886VW.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
