MC33882PEK
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC33882PEK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC33882PEK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MC33882PEK |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC DRIVER LO SIDE 6CH 32SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 42 pcs | 126 pcs | 504 pcs | 1008 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.34 | $5.386 | $4.668 | $3.974 | $3.351 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 4.5 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Voltage - Load: | 8 V ~ 25 V |
| Switch Type: | General Purpose |
| Supplier Device Package: | 32-SOIC EP |
| Series: | - |
| Rds On (Typ): | 400 mOhm |
| Ratio - Input:Output: | 1:1 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 32-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Output Type: | N-Channel |
| Output Configuration: | Low Side |
| Other Names: | 568-14595 935311522574 MC33882PEK-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Number of Outputs: | 6 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | SPI, Parallel |
| Input Type: | - |
| Features: | - |
| Fault Protection: | Current Limiting (Fixed), Open Load Detect, Over Voltage |
| Current - Output (Max): | - |
| Base Part Number: | MC33882 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MC33882PEK, use the request quote form to request MC33882PEK pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC33882PEK.The price and lead time for MC33882PEK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC33882PEK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
