MC33664ATL1EG
NXP Semiconductors / Freescale
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC33664ATL1EG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC33664ATL1EG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MC33664ATL1EG |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors |
| Description | MC33664 Series 7 V 40 mA Isolated Network High-Speed Transceiver SOIC-16 |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $7.051 | $6.365 | $5.741 | $5.616 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 7 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 16-SOIC |
| Series: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | 568-13893 935323606574 MC33664ATL1EG-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Detailed Description: | Isolated Communications Interface PMIC 16-SOIC |
| Current - Supply: | 40mA |
| Applications: | Isolated Communications Interface |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MC33664ATL1EG, use the request quote form to request MC33664ATL1EG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC33664ATL1EG.The price and lead time for MC33664ATL1EG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC33664ATL1EG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
