MC33341DR2G
onsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC33341DR2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC33341DR2G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MC33341DR2G |
|---|---|
| Manufacturer | onsemi |
| Description | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.49 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Max): | 16V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | - |
| Programmable Features: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | MC33341DR2GOS MC33341DR2GOS-ND MC33341DR2GOSTR |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Cells: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | - |
| Fault Protection: | - |
| Detailed Description: | Charger IC 8-SOIC |
| Current - Charging: | - |
| Charge Current - Max: | - |
| Battery Pack Voltage: | - |
| Battery Chemistry: | - |
| Base Part Number: | MC33341 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MC33341DR2G, use the request quote form to request MC33341DR2G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC33341DR2G.The price and lead time for MC33341DR2G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC33341DR2G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
