MC33164P-3RAG
AMI Semiconductor / ON Semiconductor
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC33164P-3RAG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC33164P-3RAG with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MC33164P-3RAG |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC SENSING CIRCUIT UV 3V TO-92 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.73 | $0.646 | $0.495 | $0.391 | $0.313 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Threshold: | 2.71V |
|---|---|
| Type: | Simple Reset/Power-On Reset |
| Supplier Device Package: | TO-92-3 |
| Series: | - |
| Reset Timeout: | - |
| Reset: | Active Low |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) (Formed Leads) |
| Output: | Open Drain or Open Collector |
| Other Names: | MC33164P-3RAGOSCT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Number of Voltages Monitored: | 1 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Supervisor Open Drain or Open Collector 1 Channel TO-92-3 |
| Base Part Number: | MC33164 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MC33164P-3RAG, use the request quote form to request MC33164P-3RAG pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC33164P-3RAG.The price and lead time for MC33164P-3RAG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MC33164P-3RAG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

