MBRF15200CT
Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
MBRF15200CT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MBRF15200CT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MBRF15200CT
Manufacturer Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Description DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V ITO220
(In US Dollars)
1 pcs50 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:950mV @ 15A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):200V
Supplier Device Package:ITO-220AB
Speed:Fast Recovery = 200mA (Io)
Series:-
Packaging:Tube
Package / Case:TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Other Names:1655-1114
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 150°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Diode Type:Schottky
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Detailed Description:Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 200V Through Hole TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Current - Reverse Leakage @ Vr:1mA @ 200V