MBRB10H100CT-E3/45
Electro-Films (EFI) / Vishay
MBRB10H100CT-E3/45
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MBRB10H100CT-E3/45 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MBRB10H100CT-E3/45
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO263
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:850mV @ 10A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):100V
Supplier Device Package:TO-263AB
Speed:Fast Recovery = 200mA (Io)
Series:-
Packaging:Tube
Package / Case:TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 175°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:32 Weeks
Detailed Description:Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 5A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Current - Reverse Leakage @ Vr:3.5µA @ 100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):5A