MBR30H100CT-E3/4W
Electro-Films (EFI) / Vishay
MBR30H100CT-E3/4W
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MBR30H100CT-E3/4W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MBR30H100CT-E3/4W
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:820mV @ 15A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):100V
Supplier Device Package:TO-220AB
Speed:Fast Recovery = 200mA (Io)
Series:-
Packaging:Tube
Package / Case:TO-220-3
Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 175°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Diode Type:Schottky
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Detailed Description:Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 15A Through Hole TO-220-3
Current - Reverse Leakage @ Vr:5µA @ 100V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):15A