MBR1545CTHE3/45
Electro-Films (EFI) / Vishay
MBR1545CTHE3/45
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MBR1545CTHE3/45 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MBR1545CTHE3/45
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:570mV @ 7.5A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):45V
Supplier Device Package:TO-220AB
Speed:Fast Recovery = 200mA (Io)
Series:-
Packaging:Tube
Package / Case:TO-220-3
Operating Temperature - Junction:-65°C ~ 175°C
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Diode Type:Schottky
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Detailed Description:Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 45V 7.5A Through Hole TO-220-3
Current - Reverse Leakage @ Vr:100µA @ 45V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):7.5A