MBR10200CTF-G1
Diodes Incorporated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MBR10200CTF-G1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MBR10200CTF-G1
Manufacturer Diodes Incorporated
Description DIODE ARRAY SCHOTTKY 200V TO220F
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:950mV @ 5A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):200V
Supplier Device Package:TO-220F-3
Speed:Fast Recovery = 200mA (Io)
Series:-
Packaging:Tube
Package / Case:TO-220-3 Full Pack
Operating Temperature - Junction:150°C (Max)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:22 Weeks
Diode Type:Schottky
Diode Configuration:1 Pair Common Cathode
Detailed Description:Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 200V 5A Through Hole TO-220-3 Full Pack
Current - Reverse Leakage @ Vr:150µA @ 200V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode):5A