MBB02070D5973DC100
Electro-Films (EFI) / Vishay
MBB02070D5973DC100
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MBB02070D5973DC100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MBB02070D5973DC100
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES 597K OHM 0.6W 0.5% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±25ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Series:MBB/SMA 0207 - Professional
Resistance:597 kOhms
Power (Watts):0.6W
Packaging:Tape & Box (TB)
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:597 kOhms ±0.5% 0.6W Through Hole Resistor Axial Thin Film