MBB02070C1802FRP00
Electro-Films (EFI) / Vishay
MBB02070C1802FRP00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MBB02070C1802FRP00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MBB02070C1802FRP00
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES 18K OHM 0.6W 1% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
Series:MBB/SMA 0207 - Professional
Resistance:18 kOhms
Power (Watts):0.6W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:2312 815 11803
B0207C18K00F5T
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Automotive AEC-Q200
Failure Rate:-
Detailed Description:18 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Thin Film