MBA02040C4700FC100
Electro-Films (EFI) / Vishay
MBA02040C4700FC100
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MBA02040C4700FC100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MBA02040C4700FC100
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES 470 OHM 0.4W 1% AXIAL
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Series:MBA/SMA 0204 - Professional
Resistance:470 Ohms
Power (Watts):0.4W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Axial
Other Names:BC3515CT
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Failure Rate:-
Detailed Description:470 Ohms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Thin Film