MBA02040C4641FC100
Angstrohm / Vishay
MBA02040C4641FC100
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MBA02040C4641FC100 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MBA02040C4641FC100
Manufacturer Vishay BC Components
Description RES 4.64K OHM 0.4W 1% AXIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.4W
Voltage - Breakdown:-
Thickness (Max):±50ppm/°C
Size / Dimension:0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Series:MBA/SMA 0204 - Professional
RoHS Status:Tape & Box (TB)
Polarization:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Manufacturer Part Number:MBA02040C4641FC100
Height - Seated (Max):-
Features:Automotive AEC-Q200
FIFO's:2
Expanded Description:4.64k Ohm ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200 Thin Film
ESR (Equivalent Series Resistance):±1%