MBA02040C2214FRP00
Electro-Films (EFI) / Vishay
MBA02040C2214FRP00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MBA02040C2214FRP00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MBA02040C2214FRP00
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES 2.21M OHM 0.4W 1% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Series:MBA/SMA 0204 - Professional
Resistance:2.21 MOhms
Power (Watts):0.4W