MBA02040C1024FRP00
Electro-Films (EFI) / Vishay
MBA02040C1024FRP00
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MBA02040C1024FRP00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MBA02040C1024FRP00
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description RES 1.02M OHM 0.4W 1% AXIAL
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.063" Dia x 0.142" L (1.60mm x 3.60mm)
Series:MBA/SMA 0204 - Professional
Resistance:1.02 MOhms
Power (Watts):0.4W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Axial
Other Names:5063JD1M020F12AF5BC
BC1.02MXTR
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:1.02 MOhms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Thin Film