MB6010M12B-RSR
Mechatronics
MB6010M12B-RSR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MB6010M12B-RSR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MB6010M12B-RSR
Manufacturer Mechatronics
Description FAN AXIAL 60X10MM 12VDC
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Width:10.20mm
Weight:0.059 lb (26.76g)
Voltage Range:6 ~ 13.8VDC
Voltage - Rated:12VDC
Termination:2 Wire Leads
Static Pressure:0.060 in H2O (14.9 Pa)
Size / Dimension:Square - 60mm L x 60mm H
Series:MB6010
RPM:3200 RPM
Other Names:1570-1116
Operating Temperature:-
Noise:22.5 dB(A)
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material - Frame:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Material - Blade:Polybutylene Terephthalate (PBT)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lifetime @ Temp.:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Ingress Protection:-
Features:-
Fan Type:Tubeaxial
Current Rating:0.080A