MAZS068GML
Panasonic
MAZS068GML
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAZS068GML with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MAZS068GML
Manufacturer Panasonic
Description DIODE ZENER 6.8V 150MW SSMINI2
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 501 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage - Zener (Nom) (Vz):6.8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1V @ 10mA
Tolerance:±3%
Supplier Device Package:SSMini2-F4
Series:-
Power - Max:150mW
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:SC-79, SOD-523
Other Names:MAZS068GMLCT
Operating Temperature:-
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Impedance (Max) (Zzt):20 Ohms
Detailed Description:Zener Diode 6.8V 150mW ±3% Surface Mount SSMini2-F4
Current - Reverse Leakage @ Vr:100nA @ 4V