MAX86K000B
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX86K000B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MAX86K000B
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 86K OHM 0.1% 0.3W RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
20 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±5ppm/°C
Supplier Device Package:Radial Lead
Size / Dimension:0.311" L x 0.110" W (7.90mm x 2.80mm)
Series:MA
Resistance:86 kOhms
Power (Watts):0.3W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Height - Seated (Max):0.335" (8.50mm)
Features:-
Failure Rate:-
Detailed Description:86 kOhms ±0.1% 0.3W Through Hole Resistor Radial Metal Foil