MAX6138CEXR33+T
Maxim Integrated
MAX6138CEXR33+T
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX6138CEXR33+T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. MAX6138CEXR33+T
Manufacturer Maxim Integrated
Description IC VREF SHUNT 3.3V SC70
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Voltage - Output (Min/Fixed):3.3V
Voltage - Input:-
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:25ppm/°C
Supplier Device Package:SC-70-3
Series:-
Reference Type:Shunt
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SC-70, SOT-323
Output Type:Fixed
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C (TA)
Noise - 10Hz to 10kHz:50µVrms
Noise - 0.1Hz to 10Hz:-
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:Shunt Voltage Reference IC ±0.5% 15mA SC-70-3
Current - Supply:-
Current - Output:15mA