MAX5079EUD+T
Maxim Integrated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX5079EUD+T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX5079EUD+T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAX5079EUD+T |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | ORing MOSFET Controller 14-Pin TSSOP T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.062 | $4.57 | $4.122 | $4.032 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.75 V ~ 13.2 V |
|---|---|
| Type: | N+1 ORing Controller |
| Supplier Device Package: | 14-TSSOP |
| Series: | - |
| Ratio - Input:Output: | N:1 |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 14-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Internal Switch(s): | No |
| FET Type: | N-Channel |
| Detailed Description: | OR Controller N+1 ORing Controller N-Channel N:1 14-TSSOP |
| Delay Time - ON: | 10µs |
| Delay Time - OFF: | 200µs |
| Current - Supply: | 4mA |
| Current - Output (Max): | - |
| Base Part Number: | MAX5079 |
| Applications: | Base Station-Networking Line Cards, Servers |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAX5079EUD+T, use the request quote form to request MAX5079EUD+T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX5079EUD+T.The price and lead time for MAX5079EUD+T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX5079EUD+T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
