MAX2674EWT+T
Maxim Integrated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX2674EWT+T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX2674EWT+T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAX2674EWT+T |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | RF AMP GPS GNSS LNA 6WLP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakdown: | 6-WLP (1.27x0.87) |
|---|---|
| Test Frequency: | GPS/GNSS |
| Shell Style: | 1.6 V ~ 3.6 V |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| RF Type: | - |
| Polarization: | 6-WFBGA, WLBGA |
| Other Names: | MAX2674EWT+TTR MAX2674EWTT Q10145280 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Part Number: | MAX2674EWT+T |
| Frequency Group: | 1575.42MHz |
| Frequency: | 1575MHz ~ 1610MHz |
| FET Type: | 18dB |
| Expanded Description: | RF Amplifier IC GPS/GNSS 1575MHz ~ 1610MHz 6-WLP (1.27x0.87) |
| Description: | RF AMP GPS GNSS LNA 6WLP |
| Current - Test: | 0.75dB |
| Current - Supply: | 7mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAX2674EWT+T, use the request quote form to request MAX2674EWT+T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX2674EWT+T.The price and lead time for MAX2674EWT+T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX2674EWT+T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

