MAX2659ELT/V+TQ00
Maxim Integrated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX2659ELT/V+TQ00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX2659ELT/V+TQ00 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAX2659ELT/V+TQ00 |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC AMP LNA GPS 20DB 6UDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.661 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Breakdown: | 6-uDFN (1.5x1.0) |
|---|---|
| Test Frequency: | Galileo, GLONASS, GPS |
| Shell Style: | 1.6 V ~ 3.6 V |
| Series: | - |
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| RF Type: | -12dBm |
| Polarization: | 6-WFDFN |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | MAX2659ELT/V+TQ00 |
| Frequency Group: | 1.575GHz |
| Frequency: | 1.575GHz |
| FET Type: | 20.5dB |
| Expanded Description: | RF Amplifier IC Galileo, GLONASS, GPS 1.575GHz 6-uDFN (1.5x1.0) |
| Description: | IC AMP LNA GPS 20DB 6UDFN |
| Current - Test: | 0.8dB |
| Current - Supply: | 4.1mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAX2659ELT/V+TQ00, use the request quote form to request MAX2659ELT/V+TQ00 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX2659ELT/V+TQ00.The price and lead time for MAX2659ELT/V+TQ00 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX2659ELT/V+TQ00.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

