MAX2643EXT+T
Maxim Integrated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX2643EXT+T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX2643EXT+T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAX2643EXT+T |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | IC AMP CELLULAR 800MHZ-1GHZ SC70 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.81 | $3.596 | $2.876 | $2.733 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | |||
| $2.517 | $2.387 | $1.827 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.7 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Test Frequency: | 900MHz |
| Supplier Device Package: | SC-70-6 |
| Series: | - |
| RF Type: | Cellular, ISM, SMR |
| Packaging: | Strip |
| Package / Case: | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| P1dB: | -18dBm |
| Other Names: | MAX2643EXT+TCT |
| Noise Figure: | 1.3dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 16.7dB |
| Frequency: | 800MHz ~ 1GHz |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC Cellular, ISM, SMR 800MHz ~ 1GHz SC-70-6 |
| Current - Supply: | 5.3mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAX2643EXT+T, use the request quote form to request MAX2643EXT+T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX2643EXT+T.The price and lead time for MAX2643EXT+T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX2643EXT+T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


