MAX2611EUS+T
Maxim Integrated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX2611EUS+T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX2611EUS+T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAX2611EUS+T |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | RF Amp Chip Single GP 1.1GHz 4-Pin(3+Tab) SOT-143 T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.322 | $1.193 | $1.076 | $1.053 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 5V |
|---|---|
| Test Frequency: | - |
| Supplier Device Package: | SOT-143-4 |
| Series: | - |
| RF Type: | GPS, ISM, PCS, Set Top Box, WLAN, WLL |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | TO-253-4, TO-253AA |
| P1dB: | - |
| Other Names: | MAX2611EUS+CT |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 18.3dB |
| Frequency: | 0Hz ~ 1.1GHz |
| Detailed Description: | RF Amplifier IC GPS, ISM, PCS, Set Top Box, WLAN, WLL 0Hz ~ 1.1GHz SOT-143-4 |
| Current - Supply: | 16mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAX2611EUS+T, use the request quote form to request MAX2611EUS+T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX2611EUS+T.The price and lead time for MAX2611EUS+T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX2611EUS+T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

