MAX19985AETX+T
Maxim Integrated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX19985AETX+T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX19985AETX+T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAX19985AETX+T |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | Dual, SiGe, High-Linearity, High-Gain, 700MHz to 1000MHz Downconversion Mixer wi |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $10.073 | $9.092 | $8.201 | $8.023 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V, 4.75 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 36-TQFN (6x6) |
| Series: | - |
| Secondary Attributes: | Down Converter |
| RF Type: | Cellular, EDGE, GSM, iDEN, WCDMA |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 36-WFQFN Exposed Pad |
| Number of Mixers: | 2 |
| Noise Figure: | 9dB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 8.7dB |
| Frequency: | 700MHz ~ 1GHz |
| Detailed Description: | RF Mixer IC Cellular, EDGE, GSM, iDEN, WCDMA Down Converter 700MHz ~ 1GHz 36-TQFN (6x6) |
| Current - Supply: | 280mA, 380mA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAX19985AETX+T, use the request quote form to request MAX19985AETX+T pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX19985AETX+T.The price and lead time for MAX19985AETX+T depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX19985AETX+T.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

