MAX19790ETX+
Maxim Integrated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX19790ETX+ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX19790ETX+ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAX19790ETX+ |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | RF ATTENUATOR 22-44DB 36WFQFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $12.33 | $11.155 | $10.274 | $9.394 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $8.807 | $8.219 | $7.808 | |||
Specifications
Data sheet
| Series: | - |
|---|---|
| Power (Watts): | 2.1W |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 36-WFQFN Exposed Pad |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Impedance: | 50 Ohms |
| Frequency Range: | 250MHz ~ 4GHz |
| Detailed Description: | RF Attenuator 22dB ~ 44dB 250MHz ~ 4GHz 50 Ohms 2.1W 36-WFQFN Exposed Pad |
| Attenuation Value: | 22dB ~ 44dB |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAX19790ETX+, use the request quote form to request MAX19790ETX+ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX19790ETX+.The price and lead time for MAX19790ETX+ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX19790ETX+.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

