MAX17526AEVKIT#
Maxim Integrated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MAX17526AEVKIT# with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MAX17526AEVKIT# with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | MAX17526AEVKIT# |
|---|---|
| Manufacturer | Maxim Integrated |
| Description | EVKIT FOR MAX17526A 5.5V TO 60V, |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $67.55 | $63.725 | $50.98 | $48.431 | $44.607 | |
Specifications
Data sheet
| Utilized IC / Part: | MAX17526A |
|---|---|
| Type: | Power Management |
| Supplied Contents: | Board(s) |
| Series: | - |
| Secondary Attributes: | - |
| Primary Attributes: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Function: | - |
| Embedded: | - |
| Detailed Description: | MAX17526A Power Management Evaluation Board |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply MAX17526AEVKIT#, use the request quote form to request MAX17526AEVKIT# pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MAX17526AEVKIT#.The price and lead time for MAX17526AEVKIT# depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# MAX17526AEVKIT#.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

